Hliníkové okna

Výhody hliníkových oken


Cena a výkon

Nejlepší varianta, pro ty, kteří jsou schopni dát více peněz, za více muziky.

Úspora energie

Hliníková okna nabízejí dobré tepelné parametry, díky kterým jejich pořízení znamená možnost razantního snížení tepelných ztrát oproti staré konstrukci. Snižují se tak náklady na vytápění domu, bytu či kanceláře.

Údržba

Ať už v případě plastu nebo hliníku, je vhodné jednou ročně umýt gumové těsnění saponátem a natřít ho silikonovým olejem. Tímto způsobem se zajistí dlouhá životnost a funkčnost těsnících částí.

Izolační schopnosti

Výborné tepelně izolační vlastnosti mají hliníková okna díky izolační zóně zabudované v rámu, která je v prémiových řadách vyplněna speciální PU pěnou.

 

Vzhled

Pro hliníková okna je charakteristický štíhlý profil, prakticky neviditelné těsnění. Tyto vlastnosti vyniknou zejména v případě velkých prosklených ploch, kterým propůjčí moderní minimalistický až luxusní vzhled. Vybírejte z široké palety barev a přizpůsobte hliníková okna svému stylu.

Nevýhoda

      Vysoká pořizovací cena.  Tepelně izolační vlastnosti nedosahují s výjimkou těch nejdokonalejších (ale také velmi drahých) profilových skupin hodnot srovnatelných se dřevem a plastem.

Katalog barev

Potřebujete poradit?